Sot nis samiti i G20-ës në Turqi

Autori:Avdyl Pajaziti

Udhëheqësit botërorë janë mbledhur në Turqi për samitin e G20-ës, apo grupit të vendeve më të industrializuara.

Gjatë takimit dyditor në qytetin Belek, liderët pritet të diskutojnë për çështje globale, si lufta kundër terrorizmit, konflikti në Siri, kriza me migrantë dhe ndryshimet klimatike.

Bisedimet vijnë pas sulmeve të së premtes në Paris, të cilat kanë lënë të vrarë së paku 129 veta dhe të plagosur mbi 350.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-nis-samiti-i-g20-es-ne-turqi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala