Sot nënshkruhet marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi

Autori:Gazeta Fjala

Qeveria e Malit të Zi ka paralajmëruar se sot në Vjenë do ta nënshkruhet marrëveshja kufitare me Kosovën.

Kjo marrëveshje do të nënshkruhet paka para samitit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Vjenë, që pritet të filloj nesër.

Kjo marrëveshje “e vërteton përkushtimin për afirmimin dhe forcimin e vazhdueshëm të marrëdhënieve të mira fqinjësore, me respektimin e plotë të sovranitetit dhe integritetit territorial të secilit shtet”, thuhet në kumtesën e qeverisë së Malit të Zi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-nenshkruhet-marreveshja-per-demarkacionin-me-malin-e-zi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala