Sot në Bruksel bisedohet për çështjen e kodit telefonik

Autori:Gazeta Fjala

Sot në Bruksel vazhdon raundi i ri i bisedimeve të thirrura nga Bashkimi Evropian me qëllim të që zhbllokohet procesi i zbatimit të marrëveshjeve të arritura më 25 gusht 2015, të cilat janë bllokuar nga ana e Serbisë tash një vit.

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa gjatë një vizite të hënën në fshatin Plemetin ka folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi.

Ai bëri të ditur se dialogu do të vazhdojë, ndërkaq për Asociacionin e komunave serbe tha se ndërlidhet me zhbërjen e strukturave paralele.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-ne-bruksel-bisedohet-per-ceshtjen-e-kodit-telefonik/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala