Sot ndërrohet komandanti i KFOR-it

Autori:Avdyl Pajaziti

Komandanti i deritanishëm i Forcave Paqeruajtëse të KFOR-it, Francesco Paolo Figliuolo, sot do t’i dorëzojë detyrën një gjenerali tjetër italian, gjeneral major Guglielmo Luigi Miglietta.

Ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës pritet të fillojë së shpejti. Italiani Francesco Paolo Figliuolo morri detyrën më 3 shtator 2014.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-nderrohet-komandanti-i-kfor-it/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala