Sot luhen finalet Evropiane

Autori:Avdyl Pajaziti

E shtuna do të sjell trofeun e Kupës në katër nga pesë ligat e mëdha.

Në Spanjë, nga ora 21:30, luhet finalja e Kupës së Mbretit, mes Athletic Bilbaos dhe Barcelonës.

Në Angli zhvillohet finalja e Kupës FA, mes Arsenali dhe Aston Villas, takim që nis në ora 18:30.

Nga Anglia, një finale vjen edhe në Gjermani. Është Borussia Dortmund që dëshiron t’i japë lamtumirën Jurgen Kloppit me një trofe. Ata takohen me Ëolfsburgun, në finale e Kupës, që nis në ora 20:00.

Në Francë, Auxerre dhe PSG takohen nga ora 21:00.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-luhen-finalet-evropiane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala