Sot inaugurohet segmenti i parë i “Arbën Xhaferi”

Autori:Avdyl Pajaziti

Sot do të prehet shiriti për segmentin e parë të autostradës që lidh Prishtinën më Shkupin.

Në orën 12:00, do të bëhet inaugurimi i pjesës së parë të autostradës “Arbën Xhaferi”, dhe të hënën do të lëshohet në qarkullim për qytetarët.

Autostrada Prishtinë-Hani i Elezit është e gjatë rreth 60 kilometra dhe kap vlerën prej afër 600 milionë eurosh.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-inaugurohet-segmenti-i-pare-i-arben-xhaferi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala