Sot është dita e fundit e Ramazanit, nesër Bajrami i Madh

Autori:Avdyl Pajaziti

Sot është dita e fundit e muajit të agjërimit për besimtarët myslimanë, Ramazanit.

Ramazani në këtë vit të Hixhrit, 1436, kishte 29 ditë.

Viti i ri i Hixhrit, 1437, fillon më 14 tetor 2015. Muaji Ramazan sivjet nisi më 18 qershor, ndërsa përfundon sot, më 16 korrik, transmeton Koha.net.

Iftari sot është në orën 20:18. Nesër është Bajrami i Madh – Fiter Bajrami.

Falja e tij në Kosovë fillon në orën 05:48 minuta.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-eshte-dita-e-fundit-e-ramazanit-neser-bajrami-i-madh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala