Sot do të rivarrosen ish-ushtarët e UÇK-së

Autori:Avdyl Pajaziti

42 veteranë të UÇK-së nga Komuna e Kaçanikut, që kanë ndërruar jetë pas luftës, do të rivarrosen sot në ora 15:00, në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve dhe Veteranëve të UÇK-së, transmeton KlanKosova.

Ceremonia e rivarrimit do të bëhet pas vendimit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVLUÇK)./Indeksnonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-do-te-rivarrosen-ish-ushtaret-e-uck-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala