Sot dhe nesër ndërprerje të rrymës në disa qytete të Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

 

KEDS Sh.A. njofton se më 21.11.2015  në NS 110/10kV Kamenicë  do të shkyçet:

Dalja 10 kV  Muqiverci  prej orës 11:00 deri në orën 14:00.

Gjate kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat:  Tyrbja-Rogan, Qarakovcë,  Dajkovcë,Shipashnicë e Ulët (Kranidell), Muqivërci, Rogana, Katoshnica, Novosella, Karaqevë e Ulët, Karaqevë e Epërme dhe Selishtë.

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi  i ormanit në trafostacionin shpërndarës.

II

Më 22.11.2015 në NS 35/10 kV Prizreni 4 do te  ketë shkyçje totale nga ora 10:00 deri në orën 11:00 .

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim do të mbesin rrugët: Ismet Jashari-Kumanova, Rozafa, Hoxhë Tasini, Ramadan Zaskoci, Suzi Qelebija, Beteja e Koshares, Indrit Cara Kavaja, Azem Hajdari, Kaqaniku, Sheh Emini, Vllezërit Dehiri,  Aleksander Mojsiu, Bajram Kelmendi, Sefedin Laqi, Jul Variboba, Justin Rrota, Beran Gashi, Nora Kelmendi,  Betim Berisha, Dokleatet, Dukle, Samedin Emini, Sylejman Vokshi, Halim Spahiu, Fejsal Hoti, Karl Topia, Rugova, Ymridin Qengaj,    Bashkim Sukaj, Xhevat Berisha, Xhemajl Hyseni, Salajdin Berisha, Lekë Matrënga, Asret Poniku, Alajdin Xhezahiri, Anton Pashku, Mentor Krasniqi, Vatrat Shqiptare, Shën Albani, Lazër Lumezi, Shën Jeronimi, Pal Paluca, Hysen Rexhepi,   Nuhi Elezi, Themistokli Gërmenji,  Asllan Berisha, Teodor Haxhi Filipi, Marin Barleti, Bujtinat, Iljaz Kuka, Adnan Krasniqi,Aleksander Flemingu, Papa Gjon Pali II, Anton Çeta, Petro Nino Luarasi, At Gjergj Fishta, Odise Paskali, Esat Haskuka, Xhavit Bajraktari, Indrit Cara Kavaja, Azem Hajdari, Behari, Sheshi Shadervan, Halil Berisha, Lekë Dugagjini, rr.Kuksit, Jonit, Ali Dida, Xhemail Biodiq, Jani Vreto, Azem Bejta, Dëshmorët e Prekazit, Gjeravica, Xhemil Fluku, Mbreti Pirro, Bajo Topulli, Ibrahim Lutfiu, Ferit Susuri, Beslidhja, Zahir Pajaziti, Hoxhë Tasini, Kaqaniku, Remzi Ademi, Mbreti Pleurat, De Rada, Wiliam Walker, Sheh Emini, Sali Bytyqi, Mbreti Pleurat, Wiliam Walker, Pazari i ri, Sylejman Vokshi, Halim Spahiu, Karl Topia, Rugova, Ymridin Qengaj, Bashkim Sukaj, Apollonia, Xhevat Berisha, Karvanët, Mehmet Hasi, 8Marsi, Salajdin Berisha,T oplica, Qendra e Mekësisë Familjare, Eqrem Hoxha, Sali Bytyçi, Elbasani, Mbreti Pleurat, NEVKO ELAN Tirana, Besim Shala, Lekë Matrënga, Naip Berisha, Alajdin Xhezairi, Bashqarshia, Martirët e Tusuzit, Asim Berisha, Bajram Curri, Wiliam Woker,  Nehat Berisha, Brigada 128.Xhevat Berisha, Sali Bytyqi,  Mbreti Pleurat, Bajram Curri, Wiliam Walker.Afariste:”Afioni”, Etem-Trade”,”EULEX”,”Kuk-Komerc”,”Sharri Beton”,”Sharri Pllast”, “Flame-ing”., Famipa,  Tjertorja(Rezervë),”Spitali Rajonal” Prizren, afariste: IBPK “Prizreni”,”Shtypshkronja e re”(ETC), “Siprint Shtypshkronja”.

Arsyja e shkyçjes: shqyrtimi i mbrojtjes rele në daljen   35 kV-  Prizreni 4.

III

 Më 22.11.2015 në NS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të  shkyçet L.P 35 kV Perllonka prej orës  11:00 deri në orën 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim do të mbesin: N.SH.ISF “Progres”.

Arsyja e shkyçjes: Shqyrtimi i mbrojtjes rele në daljen   35 kV-  Perllonka.

IV

 Më 21.11.2015 në NS 35/10 kV Kaçanik do të shkyçet:

 Dalja 10 kV Pylltaria prej orës 10:00 deri në orën 13:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Lagjja Rakoc, lagjja Kisi, lagjja Saniteks, Runjeva, Llanishta, Gjurgjedelli, Kërbliqi, Dardhishta, Leskovica.

Shkyçja bëhet me qëllim të dislokimit të largerçuesit ekzistues nga traseja e autostradës.

 V

21.11.2015  në NS 110/10(20) kV Istog do të  shkyçet :

Dalja 10 kV Dubrava prej orës 10:00 deri në orën 12:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Dubravë, Kovragë, Serbobran, Llukac i Thatë, Vëriq, Kërrninë, Padalishtë, Shushicë, Rakoshë, Uqe, Suhogerllë dhe Cerkolez.

Arsyeja e shkyçjes: Ndërrim i një shtylle të thyer me shtyllë të re nga druri 12m dhe riparim i i një shtylle te largerçuesit 10kV, degëzimi  fshati Belopojë.

 

VI

Më 21.11.2015  në  NS 35/10 kV Gurakoc do te  shkyçet:

 Dalja 10 kV Dobrusha   prej orës 12:30 deri në orën 13:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Prekallë, Dobrushë, Kashicë, Dobrushë Epërme, Staradran, Elshan, Berishë, Mavraj, Llugat e Poshtme dhe  të Epërme  dhe Ruhoti.

Arsyja e shkyçjes: kalimi  i linjës 10kV nga shtylla e thyer  nga druri 12 m në shtyllën e betonit  12M në degëzimin e trafostacionit  Januzaj.

 

 

Më 22.11.2015 në NS 110/10 kV Skenderaj  do të shkyçet:

Dalja 10 kV  Qirezi prej orës 10:00-13:00

Gjatë kësaj kohe pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Krushefc, Polac, Dashefc, Baks, Qirez, Prellofc, Krasaliq, Kozhicë, Krasmirofc, Qirez, Likoshan, Gradicë dhe Godanc.

Arsyeja e shkyçjes: punime nga firma Elektro Mulaj.

VIII

 Më datë  23.11.2015  në NS 35/10 kV Kaqanik do  të shkyçet:

Dalja 10 kV 630nga ora 11:30 deri në orën 15:30.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Lagjja Dushkaja, Stacioni  Hekurudhor, Stacioni i Autobuseve dhe Sheshi Ismajl Raka qendër.

Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i ndërprerësit.

IX

 Më 22.11.2015 në NS 35/10 kV Prishtina 3 do të shkyçet:Dalja 10 kV Blloku 1   prej orës 09:00 deri në orën 11:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesë: Dardania (një pjesë).

Arsyeja e shkyçjes: montimi i motorëve për mbështjellje të mekanizmit të ndërprerësit.

 

 

X

 

Më 21.11.2015 në NS 110/10kV Kamenicë  do të shkyçet:

 

 

  • Dalja 10 kV  Koretini prej orës 08:30 deri në orën 10:30.

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Koretin, Topanicë, Bllata, Nitex, Crepi, Kormian i Epërm, Kormian i Poshtëm, Domorovci, Pompa,  Hodonovcë, Tasimi,Seperacioni,Topanica dhe Ujësjellsi Korinjan.

 

Arsyet e shkyçjes janë: punime nga firma Elektrostublla.

 

 

XI

 

 

21.11.2015  në  NS 110/10kv Peja2  do të  shkyçet:

 

  • Dalja 10 kV Kastrati   prej orës 11:00 deri në orën 14:00.

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Lagja Dardania, Llozhani, Zllopeku, Poqesta, Belinca, Doberdoli, Babiqi, Pistoni dhe Sedefi.

 

 

Arsyeja e shkyçjes: Ndërrimi I ormanit te konsumatori  6/6.

 

XII

 

 

Më 21.11.2015 në NS 35/10 kV Pirana  do të shkyçet:

 

  • Dalja 10 kV Randobravaprej orës 10:00 deri 16:30.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin fshatrat: Randobravë, Retije e Ulët dhe e Epërme.

Arsyeja e shkyçjes: Zëvendësimi I shtyllave të dëmtuara me shtylla të reja.

 

 

KEDS Sh. A.

Departamenti për Marrëdhënie me Publikun dhe Komunikime

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-dhe-neser-nderprerje-te-rrymes-ne-disa-qytete-te-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala