Sot deri në 36 gradë

Autori:Avdyl Pajaziti

Sot në Kosovë do të mbajë mot i kthjelltë dhe shumë i ngrohtë. Temperatura në termometër pritet të jetë mbi 35 gradë celsius, thonë meteorologët, ndërsa për në mbrëmje ata kanë paraparë mundësi reshjesh shiu.

Edhe gjatë natës janë paraparë vranësira dhe reshje të vogla shiu kohë pas kohe.

Edhe të enjten, nesër, do të jetë mot i ndryshueshëm me vranësira, transmeton koha.net, më freskët e me shi kohë pas kohe.

Deri në fillim të javës së ardhshme do të mbajë kryesisht i kthjelltë, me temperatura mesatare.

Të hënën pritet një mot me vranësia, kohë pas kohe me shi e bubullima.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sot-deri-ne-36-grade/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala