Sokol Bashota i pagun 15 mijë euro gjuetarët për ti vrarë qentë (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Kryetari i Komunës së Klinës, Sokol Bashota ka angazhuar gjuetarët për ti eliminuar qentë endacak në këtë komunë.

Shoqata e Gjuetarëve “Dukagjini”, do të paguhet 15 mijë euro për ti elimiminuar qentë, vorrosur dhe dezinfektuar ambientin.

Kështu thuhet në të dhënat e tenderit që ka fituar nga Komuna e Klinës, shkruan Gazeta Fjala.

Në garë për të fituar këtë tender, shihet se kanë qenë vetëm dy konkurrent dhe Shoqata e Gjuetarëve ka fituar si më e lira për 1 mijë euro./Gazeta Fjala/

komuna kline

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sokol-bashota-angazhon-gjuetaret-per-ti-vrare-qente-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala