Sllovaki, përplasen dy avionë, vdesin 7 persona

Autori:Zekirja Shabani

Nga përplasja e dy avionëve në pjesën përëndimore të Sllovakisë  të paktën 7 persona kan gjetur vdekjen nga ky aksident.

Mësohet se në bord ishin rreth 40 persona, ndërsa përplasja ka ndodhur në fshatin “Cerveny Camen”.

Në vendngjarje ka mbërritur ambulanca për të dhënë ndihmën mjekësore të lënduarve nga ky aksident.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sllovaki-perplasen-dy-avione-vdesin-7-persona/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala