Skulptura me lapsa (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Imagjinata e artistëve duket se nuk ka fund. Nëse kemi parë që lapsi të përdoret për të shkruar tashmë do ta shohim të përdorur si një material për të krijuar skulpturat madhështore.

Kombinimi i lapsave me ngjyrë dhe duke i gdhendur ata, disa artistë kanë transformuar lapsat në një art të mrekullueshëm: një gorillë, një arushë, një bust në miniaturë të Barack Obamas dhe shumë gjëra tjera duken në fillim si objekte abstrakte, por pastaj marrin jetë.

Është e vështirë për ti realizuar këto skulptura duhet të kesh jo vetëm talent, por edhe durim të madh.

10 12 l1 l2 l6 l7 l9

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/skulptura-me-lapsa-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala