Skender Hyseni blenë telefona të mençur me 8500 euro

Autori:Avdyl Pajaziti

Punonjësit e Ministrisë së Punëve të Brendshme, që drejtohet nga Skender Hyseni shumë shpejtë do të pajisen me telefona të rinj. Për  këtë punë MPB ka shpallur edhe tender.

E, shumë e parave që kjo ministri do ti shpenzojë për tu pajisur me telefona te mençur është hiq më pak se 8 mijë e 466 euro.

Në njoftimin e dhënies së kontratës  në KRPP tregohet se tenderin “Furnizimi me aparate telefoni celular”e ka fituar kompania “MOBI GEGA”. Derisa në garë kanë qenë 4 kompani.

Kontrata mës MPB dhe kompanisë fituese do të nënshkruhet me datën 22 të këtij muaji.

Koha me parë kryeministri Isa Muatafa pati thënë se të gjitha institucionet publike duhet ti ndalojnë shpenzimet ne artikuj luksoz, si janë telefonat, veturat e laptop. /Gazeta Fjala/.

MPB

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/skender-hyseni-blene-telefona-te-mencur-me-8500-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala