S’ka marrëveshje për energjinë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka përfunduar pa marrëveshje takimi i sotëm i palës kosovare dhe asaj serbe për çështjet e energjisë.

Ministrja për Dialog e Kosovës, Edita Tahiri, ka thënë nga Brukseli se pala serbe ka dalë me kërkesa të reja që bien ndesh me marrëveshjen e arritur mes dy vendeve për energjinë.

Ajo ka thënë se Serbia ka kërkuar që të ketë një distribucion për furnizim të veriut dhe që të licencohet “Elektrokosmeti” për lexim të orëve, gjë që pala kosovare nuk i ka pranua

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ska-marreveshje-per-energjine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala