Sjelljet e Nikoliqit të parëndësishme për Jahjagën

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidentja Atifete Jahjaga pas vizitës që i bëri Qendrës për viktimat e Luftës civile dhe gratë e dhunuara në Prishtinë, ka thënë se nuk janë të rëndësishme dhe se nuk i komenton fare sjelljet e liderit serb, Tomislav Nikoliq gjatë punimeve të samitit të Bërdo Brionit që u mbajt dje në kryeqyetin kroat, Zagreb.

Ndryshe, në samitin rajonal të Bërdo-s në momentin kur Jahjaga ishte duke nënshkruar dokumentin zyrtar të këtij samiti, homologu i saj serb,Tomislav Nikoliq, e kishte kthyer shpinën.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sjelljet-e-nikoliqit-te-parendesishme-per-jahjagen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala