Sillen para drejtësisë 17 të arrestuarit, pas pak nisë gjykimi

Autori:Avdyl Pajaziti

Para pak minutave janë sjellë në Pallatin e Drejtësisë, 17 të protestuesit e arrestuar dy ditë më parë në protestat e organizuara nga Opozita. Ndaj tyre pas pak ka do të nis gjykimi. Derisa, Prokuroria Themelore e Prishtinës gjatë ditës se djeshme ka kërkuar masë paraburgimi për 17 personat e arrestuar.

Të arrestuarit, dyshohen se kanë kryer vepër penale “Pjesëmarrje në turmë që kryen veprën penale dhe huliganizëm”, raporton Express.

Kurse, të enjten Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar duke thënë se të arrestuarit nuk janë të gjithë aktivistët të tyre. Ata kanë thënë se vetëm 7 prej tyre kanë arritur ti identifikojnë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sillen-para-drejtesise-17-te-arrestuarit-pas-pak-nise-gjykimi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala