Si ti pastroni mushkëritë për 3 ditë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në qoftë se je për kohë të gjatë një duhanpirës, duhet ta lexosh këtë. Sidomos në qoftë se je zënë në kurthën që tani vetëm se je duke i dëmtuar mushkëritë e tua, nuk ka nevojë të mundohesh ta ndërpesësh pirjen apo ta shërosh trupin.

Fakti që ky argument i gabuar na ka bërë shumë prej nesh të jemi të varur nga kjo shprehi helmuese e cila të çon në depresion.

Edhe në qoftë se nuk pi duhan, ti ende po i dëmton mushkëritë e tua nga jetesa në ndotje të përhershme që gjendet në shumicën e vendeve të mëdha apo duke jetuar në ndotje të vogla që shkaktohen nga duhanpirësit që jetojnë me ty.

Mos bëj panik, nuk ka humbur receta e shërimit kur bie fjala për mushkëritë e tua. Ato janë më elastike sesa që mendon dhe, po që i jepet shanse, ato mund të rikuperohen nga shprehitë më të fëlliqura të duhanit në qoftë se e përdorë tretmanin që duhet.

Këto janë hapat e pastrimit të mushkërive për 3 ditë:

  1. Pauzo nga pirja e duhanit SA MË SHPEJTË!
  2. Menjëherë largoi produktet e qumështit nga ushqimi yt. Përfitimet nga ajo nuk ja vlejnë për koston e mushkërive.
  3. Natën para de të fillosh pastrimin, duhet të pish çaj bimor, që të filloj procesi i pastrimit.
  4. Si të zgjohesh nga gjumi, përgaditi vetes një ujë organik nga limoni.
  5. Në mes mëngjesit dhe drekës pi lëng karrote.
  6. Çfarëdokohe gjatë ditës, ha ‘grejpfrut’ apo pi lëng ananasi.
  7. Kur je duke rënë për të fjetur, pi lëng kaliumi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-ti-pastroni-mushkerite-per-3-dite/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala