Si ti mjekosh hemorroidet

Autori:Avdyl Pajaziti

Trajtimi i hemorroideve është një hap shumë i rëndësishëm për ruajtjen e gjendjes që të mos përkeqësohet.

Mund tu përmbaheni këtyre pikave se si ti trajtojmë ato

Ruaju nga përkeqësimi i gjendjes

  • Ruaju nga kruajta e vrimës anale.
  • Përdor sapunë të cilat nuk përmbajnë parfum dhe ngjyra.

Largoje dhimbjen dhe kruarjen

  • Përdor akull disa herë në ditë për dhjetë minuta, dhe pas saj vendos në rrobë të nxehtë në vrimën anale për 10 apo 20 minuta.
  • Mbushe vaskën me ujë të nxehtë aq sa është e nevojshme për mbulimin e vrimës anale.

Pika të tjera të kurimit

  • Mundohu të mos rrish gjatë në këmbë
  • Vish të brendshme prej pambuku.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-ti-mjekosh-hemorroidet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala