Si ti largoni këngët nga mendja

Autori:Avdyl Pajaziti

Disa prej këngë-ve janë të mira për tu mbajtur në mend, mirëpo disa janë të tilla që të mbesin në mendje edhe pse juve nuk ju pëlqejnë.

Një studim i fundit tregon se largimi i këtyre këngëve që nuk ju pëlqejnë mund të bëhet me përtypjen e çamçakëzit.

Ky studim është kryer nga Univerziteti i Reading, ku i kanë mbledhur njerëzit në një dhomë për të dëgjuar këtë lloj të këngëve që të mbesin në kokë, dhe pastaj janë munduar në mënyra të ndryshme për ti larguar ato nga koka. Si rezultat, mënyra më e mirë doli të ishte ajo me anë të përtypjes së çamçakëzit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-ti-largoni-kenget-nga-mendja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala