Si të shkruajmë një letër falenderimi

Autori:Zekirja Shabani

  1. Investo në kartolinë – në vend se të marrësh një kartolinë të zakonshme në dyqan, mundohu dhe gjeje më të mirën dhe më të bukurën që është e mundur. Dizajni dhe stili i kartolinës duhet të reflektojë perosnalitetin tënd.
  1. Gjithmonë shkruaje me dorë – shkrimi me dorë tregon se ti je treguar i kujdesshëm dhe e ke shkruar me dorë. Investimi në shkrim do ta bëjë personin të cilit ia shkruan letrën të ndihet special dhe i veqantë. Investo në stilolaps të mirë, të zi apo të kaltër.
  1. Bëje të shkurtë – në vend se të shkruash në letër të gjatë dhe të mundimshme, me kujdes përmblidhe mesazhin tënd në disa fjali. Përmende se çfarë ka bërë ai përson për të të ndihmuar ty, sa ka pasur ndikim pozitiv në ty, dhe shprehe falenderimin. Sigurohu që ta dërgosh letrën posa ta përfundosh. Dërgoje mbrenda një apo dy ditë pasi që personi ka bërë diqka të mirë për ty. Shpejtësia në dërgim do të vendos në pah sinqeritetin tënd.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-te-shkruajme-nje-leter-falenderimi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala