Si të jeshë një menaxher i mirë?

Autori:Avdyl Pajaziti

 

1.Motivoni punonjësit.

2.Bëni njerëzit të ndihen mirë. Menaxheri i suksesshëm është i mirë në identifikimin e aftësive të punonjësve.

3.Tregoju punonjësve sa i vlerësoni dhe sa janë të ndihmueshëm për kompaninë.

4.Sigurohuni që punonjësit janë të vetëdijshëm se qfarë pritet nga ata.

5.Mbani qëllimet e kompanisë në standard të larta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-te-jeshe-nje-menaxher-i-mire/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala