Si të jesh i lumtur

Autori:Avdyl Pajaziti

Hapi i parë drejt kësaj është moskrahasimi i vetes me të tjerët.

Jeto në të tashmen. Mos shiko në të kaluarën, mos imagjino të ardhmen. Mbaje veten të angazhuar me detyra të ndryshme. Do të ndiheni shumë më mirë duke punuar me gjëra që ju pëlqejnë, se sa duke menduar për të kaluarën apo për të ardhmen.

Në vend që të mendohesh për fatin tënd, mendo për mënyra se si mund të ndihmosh ata që kanë nevojë. Kur merrni pjesë në punë të tilla do të ndiheni të përmbushur dhe të lumtur që keni kontribuar.

Kalo kohë me njerëzit që do. Vetë prezenca e tyre do të ju bëj të ndiheni më të lumtur.

Mos shpreso shumë tek të tjerët. Në këtë mënyrë nuk mund të mbeteni të zhgënjyer nga ata.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-te-jesh-i-lumtur/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala