Si të jeni të lumtur në punë?

Autori:Avdyl Pajaziti

1.Bëni pushim. Studimet kanë treguar se punonjësit që bëjne pushime më shpesh janë më të lumtur dhe më produktivë se sa punonjësit të cilët bëjnë vetëm një pushim më të gjatë gjatë gjithë ditës.

Image

 

2.Njoftohu më shumë me kolegët e punës.

Image

 

3.Gjeni mënyra për të përmirësuar aftësitë tuaja të punës.

Image

 

4.Vendosni se dëshironi të mësoni diqka gjatë kohës që punoni.

Image

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-te-jeni-te-lumtur-ne-pune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala