Si të fitoni një vend pune?

Autori:Avdyl Pajaziti

Ju duhet të dini se sa më shumë kontakte të keni, aq më tepër gjasa ka të gjeni një vend pune që e dëshironi. Rreth 85 për qind e vendeve të punës të hapura nuk listohen askund. Bashkohuni me grupe dhe lidhje për të marrë sa më shumë oferta.

Së dyti, duhet të punoni për reputacionin tuaj. Sa më të besueshëm të jeni, aq më të kërkuar do të bëheni. Kjo, sepse çdo vend pune ka si kërkesë t’i jepet dikujt që është i besueshëm dhe ka reputacion të mirë për punën që ka bërë deri në atë pikë.

Për të qenë në gjendje të fitoni çdo vend pune që dëshironi, siigurisht një karakteristikë tjetër e nevojshme është të jeni të aftë. Aftësia do të jetë asi nën mëngë, që do t’ju fusë kudo, edhe në ato vende pune që mund t’ju duken të padepërtueshme.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-te-fitoni-nje-vend-pune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala