Si të evitojmë alergjitë?

Autori:Avdyl Pajaziti

– Alergjikët duhet të mos konsumojnë kikirikët, qumështin, vezët, grurin, sojën.

– Nuk duhet të konsumojnë ato ushqime me përbërje vajore si arrat dhe bajamet.

– Mos përdorni në rroba detergjentë aromatikë.

– Qëndroni larg vendeve të lulëzuara gjatë stinës së pranverës dhe vjeshtës.

– Mos përdorni facoletë, letra higjienike apo letra duarsh me përmbajte aromatike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-te-evitojme-alergjite/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala