Si ta shijojmë jetën maksimalisht

Autori:Avdyl Pajaziti

1.Bëhu I shëndetshëm. Nëse dëshiron ta shijosh jetën në maksimum së pari mundohu të kesh trup të shëndetshëm. Përndryshe sado që të arrini në jetë nuk mund ta shijoni atë si duhet.

2.Ndjeke  lumturinë. Bëj atë cfarë të bën të lumtur.

3.Shoqërohu me më shumë njerëz. Kjo është shumë e lehtë, thjeshtë mbaj një qëndrim të duhur dhe të lumtur.

4.Ndjek ëndrrat tua. Binde veten që ti e meriton dhe mund ta arrish.

5.Shikoje botën me pozitivitet.

6.Zgjohu cdo dite duke menduar qfare mund te besh gjate dites qe te ndihesh me mire

7.Shijoje cdo moment të jetës sikur të ishte i fundit.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-ta-shijojme-jeten-maksimalisht/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala