Si ta rrisësh rrogën për 90 sekonda ? (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Pagat janë duke u rritur globalisht, pse paga juaj jo?

A të është rritur rroga? Ka shumë shanse që ka pasur një rritje të vogël – apo pritet të ketë. Pagat do të rriten në mënyrë globale në vitin 2015, në përgjithësi, sipas të dhënave të firmës këshilluese menaxheriale, Hay Group, transmeton Gazeta Fjala.

Edhe në qoftë se nuk ke përfituar ende nga kjo rritje , është një rrugë e cila të siguron ‘pjesën tënde të tortës’. Koha për të negociuar për një rritje të pagës… është tani!

Për të mësuar se si ta rrisni rrogën për 90 sekonda, BBC Capital ka përgaditur një video.

Video këtu

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-ta-rrisesh-rrogen-per-90-sekonda-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala