Si ta heqim borën dhe akullin nga xhamat e makinës (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Jemi në stinën e dimrit dhe natyrisht që kjo stinë kërkon një kujdes të veçantë për makinat tona. Kjo, pasi të reshurat e borës vështirësojnë qarkullimin e automjeteve dhe mbushin xhamat e makinave plot borë. Por si ta heqim borën dhe ngricat e krijuara nga të ftohtit në xhamat e makinës lehtë?

Por, duket se edhe këtij problemi tashmë i ka ardhur fundi pasi që zgjidhja për të është jashtëzakonisht e thjeshtë.
Një video e postuar në rrjetet sociale tregon se si një përzierje e thjeshtë e dy produkteve që të gjithë i kemi në shtëpitë tona, përmban magjinë e shkrirjes së xhamave, e ajo është: përzierja e ujit me alkoolin.
Pasi ta keni bërë përzierjen, produktin final vendoseni në një shishe me spërkatës dhe halleve tuaja me xhamat e ngrirë do ju vijë fundi.

Ndiqeni videon:

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-ta-heqim-boren-dhe-akullin-nga-xhamat-e-makines-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala