Si i shpenzon milionat Ronaldo

Autori:Avdyl Pajaziti

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i paguar në botë, dhe këto janë mënyrat se si ai fiton dhe i shpenzon milionat e tij.

 • Ai i fitoi 80 milion dollarë vitin e kaluar, gjë që e bëri atë sportitin e dytë më të paguar në botë.
 • Vitin e kaluar gjithashtu fitoi dhe 28 milion dollarë në marrëveshjen me Nike dhe Tag Heuer.
 • Dhe vetëm me Nike, ka fituar më shumë se 9 milion dollarë.
 • Gjithastu fiton përmes kompanisë Herbalife, Castrol dhe Samsung.
 • Me ekipin e tij Real Madrid, ai ka kontratë 5 vjeçare që fiton më shumë se 200 milion dollarë.
 • Në Qoftë se ai e lë ekipin Real Madrid, ekipi që e blen atë duhet ti paguaj Real Madrid-it 1 miliard dollarë.
 • Njëra prej hobive të tij më të dashura janë veturat. Ai posedon një Lambourghini Aventador, 300,000 dollarëshe.
 • Në vitin 2009, ai bëri ndeshje me Ferrarin e tij që kushton 320,000 dollarë.
 • Ai gjithashtu ka treguar se posedon një Bentley, Porsche dhe Mercedes, ndër të tjerash.
 • Ai jeton në një villë 7.1 milion dollarëshe në La Finca – një komunitet ekskluziv në Madrid.
 • Është admirues i modës.
 • Ai ka një marrëveshje me orëbërësit e Jacob&Co, dhe është parë me orë të tyre 160,000 dollarëshe.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-i-shpenzon-milionat-ronaldo/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala