Si i bëri Mark Frroku 10 milionë euro?

Autori:Avdyl Pajaziti

Prokuroria do të hetojë burimin e 10 milionë eurove nga pasuria e deputetit Mark Frroku për të cilat ILDKP ka dyshime se vijnë nga aktivitet kriminal. Janë caktuar ekspertët kontabël të cilët do të kalojnë në sitë të gjithë pasurinë e deputetit dhe familjarëve të tij.

Rreth 10 milion euro sipas ILDKP-së Frroku nuk ka mundur t’i justifikojë në deklaratën e pasurisë.  Vendimi për caktimin e ekspertit i është dërguar avokatëve të deputetit para 10 ditësh.

Greta Dangu, eksperte e fushës ekonomike-financiare, është caktuar nga prokuroria t’i japë përgjigje disa pyetjeve të nevojshme për hetimin e pasurisë së Frrokut.  Ndërsa hetohet pasuria e tij, vetë Frroku gjendet në burg prej 6 muajsh pasi akuzohet për një vrasje në Belgjikë,ngjarje e ndodhur në 1999. /opinion.al/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/si-i-beri-mark-frroku-10-milione-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala