Shumë qytetarë homazhe për Beg Rizajt (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Shumë qytetarë po marrin pjesë në homazhet për nder të Beg Rizajt i vrarë në Kumanovë të Maqedonisë.

Deri tash shumë qytetarë kanë bërë homazhe, deputet të Kuvendit të Kosovës dhe anëtarë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Anëtarët e AAK-së Lahi Brahimaj, Bali Muharremaj, Blerim Kuqi, Donika Kadaj Bujupi janë duke qëndruar pran arkivolit të Beg Rizës, ku ka edhe shumë qytetarë të Gllogjanit.

Indeksonline do t’iu mbaj të informuar do t’iu mbaj të informuar./Indeksonline/

11358819_10200578466141953_1948824525_n (1) indeks1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shume-qytetare-homazhe-per-beg-rizajt-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala