Shuhet shkrimtari Umberto Eco

Autori:Avdyl Pajaziti

Shkrimtari italian Umberto Eco ka vdekur sot në moshën 84-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e shkrimtarit dhe filozofit të famshëm e ka konfirmuar familja e tij që ka thënë se ai ka vdekur mbrëmë rreth orës 22:30 në shtëpinë e tij.

Është autor i romanit “Emri i Trëndafilave” lindi në Alexandria më 5 janar të vitit 1932.

Eco ishte semiotist, filozof dhe shkrimtar i jashtëzakonshëm.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shuhet-shkrimtari-umberto-eco/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala