Shtrohet rruga në fshatin Shkarashnik të Malishevës

Autori:Avdyl Pajaziti

Malishevë, 19 maj – Në kuadër të angazhimeve të Komunës së Malishevës, për kompletimin e infrastrukturës rrugore në brendi të fshatrave, është shtruara edhe një rruga në fshatin Shkarashnik.

Punimet gjatë shtrimit të kësaj rruge i ka parë nga afër edhe kryetari i Komunës, z.Ragip Begaj, i shoqëruar edhe nga drejtorët e Urbanizimit, z.Skënder Rrahamnaj, dhe të Arsimit, Blerim Thaçi.

Banorët e Shkarashnikut e kanë falënderuar Komunën e Malishevës dhe kryetarin Begaj për këtë investim.

Kjo rrugë është e gjatë 2.7 kilometra dhe shtrihet në brendi të fshatit dhe lidh pjesën më të madhe të tij me rrugën kryesore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shtrohet-rruga-ne-fshatin-shkarashnik-te-malisheves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala