Shtrenjtohet nafta

Autori:Zekirja Shabani

Çmimi i derivateve të naftës është ngitur sërish në Kosovë. Në kohën kurë në të gjitha tregjet ndërkombëtare çmimi i arit të zi po bie.

Konsumatorët të enjten nuk  kanë mundur të blejnë derivate nëpër pikat e shitjes me 97 cent, por për një litër naftë ata duhët të pagaujnë fiks 1 euro.

Çmimet e derivateve në Kosovës patën shënuar rënje gjatë muajt të kaluar si rezultat ndyshimt të çmimeve në berzen botërore.

Ndryshe, çmimete e derivateve në Kosovë janë më të lartat në rajon.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shtrenjtohet-nafta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala