Shteti vjedh qytetarët në emër të vërshimeve në Tetovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas vërshimeve në Tetovë ku humbën jetën 6 persona dhe u shkatërruan qindra shtëpi, u hapën edhe llogari bankare si dhe numra për të ndihmuar sa do pak të prekurit nga përmbytja që shkatërroi qytetarët e Tetovës.

Për të ndihmuar Tetovën e përmbytur me 100 denarë duhet t’i paguash edhe shtetit 18 denarë tatim nëse ju thirreni në numrat 070 143 400 ,075 143 400, 078 143 400 ju paguani 118 denarë, 100 denarë ndihmë për Tetovën 18 denarë për shtetin që vjedh.

Megjithatë çdo qytetarë pavarësisht këtij shteti që vjedh duhet të ndihmohet andaj mos e le pa thirr në numrat e sipër.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shteti-vjedh-qytetaret-ne-emer-te-vershimeve-ne-tetove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala