Shtëpia e gurit 4,2 milionë dollarëshe

Autori:Avdyl Pajaziti

Një shtëpi e veçantë e cila gjendet në komunitetin e pasur të Scottsdale, Arizona, SH.B.A, është në shitje, dhe për shkak se është aq unike ajo ka vlerën 4,2 milionë dollarë.

60 përqind e strukturës së saj është e ndërtuar prej gurëve të mëdhenj. Muret, dyshemeja dhe tavani janë të ndërtuar me gurë dhe llaç, duke krijuar një ndjenjë ‘tokësore’.

Kjo shtëpi është aq ndryshe saqë quhet “shtëpia më origjinale në Amerikë.

the-stucco-has-clear-adobe-influences-according-to-the-listing-the-home-was-called-the-most-original-home-in-america-by-author-stanley-marcus

sixty-percent-of-the-structure-is-made-from-rock-its-been-featured-in-over-30-publications-books-and-international-tv-shows

its-actually-a-house-built-right-into-huge-boulders

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shtepia-e-gurit-42-milione-dollareshe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala