Shtatorja 5.1 milionëshe e Nënës Terezë në Shkup

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministria e kulturës së  Maqedonisë sot publikoi një tender për zgjedhjen e kompanisë e cila do ta ndërtoj një objekt, pas të cilit është vendosur përmendorja e re e Nënë Terezës me lartësi prej 32 metra, transmeton zhurnal.mk

Vlerësimet fillestare janë se nga buxheti shtetëror për këtë përmendore nga projekti “Shkupi 2014” do të ndahen mbi 5.1 milion euro pa TVSH.

Përmendorja, sipas BILD, do të ndërtohet në korridorin e këmbësorëve, midis hotelit “ Meriot” dhe hotelit të ardhshëm të biznesmenit grek Dimitris Kondominas, në parcelën prej 621 metër katror.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shtatorja-5-1-milioneshe-e-nenes-tereze-ne-shkup/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala