Shtatë anëtarë të familjes Çallaku, jetojnë me tre euro në ditë (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Familja shtatë-anëtarëshe Çallaku nga Gjakova, jeton në kushte të vështira ekonomike, me tre euro në ditë.

Rritjen e pesë fëmijëve, në këto kushte e ka shumë të vështirë nëna e tyre, Gjyla.

Edhe pse s’e plotëson asnjë kusht për të jetuar në të, shtëpia prej lloçi zyrtarisht nuk i takon kësaj familje.

Për më shumë, shikojeni video-reportazhin. /Rrokum

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shtate-anetare-te-familjes-callaku-jetojne-me-tre-euro-ne-dite-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala