Shqipëria në listën e vendeve më të korruptuara në botë

Autori:Gazeta Fjala

Transparency International e rendit Shqipërinë sërish në listën e vendeve më të korruptuara në botë.

Ajo është e 110-ta mes 174 vendeve të botës që janë pjesë e indeksit të korrupsionit. Siç shihet në hartën e publikuar nga britanikja “The Indipendent”, Shqipëria është me ngjyrë të kuqe, që tregon nivelin e lartë të korrupsionit.

Vendi më i korruptuar është Somalia, e ndjekur nga Sudani Jugor, Turkmenistani dhe Uzbekistani. Vendi më pak i korruptuar është Danimarka, Zelanda e Re, Finlanda, Suedia, Norvegjia e Zvicra./Lapsi.al 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shqiperia-ne-listen-e-vendeve-me-te-korruptuara-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala