Shqipëria largoi tre trajnerë kundërshtarë në katër takime

Autori:Avdyl Pajaziti

Shqipëria është bërë një “vrasëse trajnerësh”. Pasi “shkarkoi” Benton e Portugalisë dhe Advocaat të Serbisë, “kurbani” i radhës i kombëtares së drejtuar nga Gianni De Biasi ka qënë trajneri i Armenisë, Bernard Challandes.

Drejtuesit e Federatës Armene të Futbollit i kishin vënë ultimatumin teknikut të tyre: nëse humbet me Shqipërinë do të shkarkohet dhe një ditë pas humbjes 2-1 në “Elbasan Arena” palët kanë rënë dakord për prishjen konsensuale të kontratës, raporton Portali Albeu.

E njëjta gjë ndodhi kur Shqipëria mundi Portugalinë 0-1, Federata Portugeze e largoi trajnerin Bento duke e quajtur të papranueshme humbjen.

Pyetja që ngrejnë të gjithë tifozët është se kush do të jetë “kurbani” i rradhës i kuqezinjve?…/albeu

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shqiperia-largoi-tre-trajnere-kundershtare-ne-kater-takime/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala