Shqipëria kalon Serbinë

Autori:Avdyl Pajaziti

UEFA shpall rënditjen e Kombëtareve për këtë muaj gjë që sjell edhe një lajm të mirë për kuqezinjtë e Gianni De Biasit. Pas fitores 2-1 kundër Armenisë në “Elbasan Arena” Shqipëria është ngjitur me dy vende në rënditje, duke dalë në vend të 33 nga 54 në total.

Në vend të parë është Gjermania, e ndjekur nga Spanja dhe Anglia.

Më e bukura nga ky lajm është fakti se Shqipëria ka lënë pas Kombëtaren serbe, e cila u mund 2-1 nga Portugalia.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shqiperia-kalon-serbine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala