Shparga – produkti i ri “Made in Kosova”

Autori:Avdyl Pajaziti

Në qendër të Prishtinës, të mërkuren është promovuar një produkt i ri ushqimor “Made in Kosova”.  Shparga apo asparagus, siç njihet ndryshe ky produkt, me përkrahje të Ministrisë së Bujqësisë dhe USAID-it, do të prezantohet para qytetarëve dhe do të shitet ofertë promovuese prej 1 euro.

Prezantuesit kanë treguar se shpraga mund të përdoret për zierje dhe për pjekje, dhe është shumë e lehtë në përgatitje. Ka shumë efekte të mira në zemër, mëlçi dhe kolesterol.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shpraga-produkti-i-ri-made-in-kosova/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala