“Shpëtim Robaj” e harruar nga pushteti (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Rruga “Shpëtim Robaj”, në Sofali të Prishtinës, tani i ngjason një liqeni të vogël. Aty  me vite te tërë është duke qëndruar balta dhe uji.

Kalimin nëpër këtë rrugë po e kanë të vështirë banorët e këtij vendi . Madje ata nëpër këtë rrugë s’po mund të kalojnë as me vetura.

E  në këtë vend deri tani nuk ka shkelur këmbë  e pushtetit komunalë.  Banorëve të këtij vendi çare nuk u kishte bërë as ish kryetari Isa Mustafa, por një hall deri tani nuk u ka bërë edhe kryetari aktual Shpend Ahmeti.

Disa nga banorët e kanë treguar për Gazetën Fjala se kanë dërguar me dhjetëra kërkesa në komunë për shtrim të rrugës, por siç thonë ata ende nuk kanë marr asnjë përgjigje.

Gazeta Fjala  ka siguruar disa foto nga gjendja e kësaj rruge. /Gazeta Fjala/.

rr1

qqqqq

rrr

qqqqqqqqq

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shpetim-robaj-e-harruar-nga-pushtit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala