Shpërthimi në Pogradec, vdes njëri prej të plagosurve

Autori:Gazeta Fjala

Ka ndërron jetë një prej të plagosurve nga shpërthimi i bombolës së gazit në një lokal në Beragozhd të Pogradecit.

Mësohet se viktima është shtetasi Vasfi Fraholli, i cili ishte i shtruar në spitalin e djegies që prej ditës së hënë dhe ishte në reanimacion.

Nga shpërthimi, 52 vjeçari kishte marrë plagë në 60 për qind të trupit. Si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit mbetën të plagosur 30 persona, ku 9 prej tyre me djegie të shkallës së tretë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shperthimi-ne-pogradec-vdes-njeri-prej-te-plagosurve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala