Shpërthim i fuqishëm në Kinë (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në qytetin kinez të Tianjin.

Ende nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi shpërthimin, por video nga vendi i ngjarjes paraqesin zjarre dramatike afër vendit të shpërthimit.

Nuk dihet se çka ishte shkak i shpërthimit dhe sa njerëz mund të jenë prekur nga kjo.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shperthim-i-fuqishem-ne-kine-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala