Shpërthen sherri në AKR, Pacolli sulmon Kusarin-Lila

Autori:Avdyl Pajaziti

Njëri nga themeluesit e AKR-së, Rrahim Pacolli, i është përgjigjur Mimoza Kusarit, që ka deklaruar mbrëmë në Rubikon të KTV-së se do të themelojë parti të re.

Pacolli ka shkruar në Facebook se aktivistët e partisë do jenë të interesuar që të vazhdojnë rrugën e AKR-së si më 2007, ku kjo parti ishte forca e tretë në vend.

Kusari –Lila: AKR-ja, subjekt me probleme serioze, do t’ia ndërrojmë identitetin

“Kusari-Lila dhe çdokush tjetër duhet ta kenë të qartë se për të ardhmen e AKR-së, mund të vendosin vetëm anëtarësia dhe strukturat e saj dhe assesi individ të caktuar kushdo qofshin ata, e aq më pak individ që janë përgjegjës për gjendjen jo të mirë të krijuar në AKR”, ka shkruar Pacolli, i cili ka shtuar se ai dhe shumë aktivistë të tjerë do të vazhdojnë angazhimin e tyre për fuqizimin e kësaj partie ku sipas tij, së shpejti, ajo do të kthehet fuqishëm në skenën politike me program dhe platformë për të ardhmen e vendit, transmeton Koha.net.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shperthen-sherri-ne-akr-pacolli-sulmon-kusarin-lila/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala