Shpërndahen protestuesit pasi që njoftohen me vendimin e MASHT

Autori:Gazeta Fjala

Siç edhe ishte paralajmëruar nga ora 11:00 ka filluar protesta para Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë kundër vendimit për shkarkim të rektorit Ramadan Zejnullahu.

Me të arritur para kësaj ndërtese protestuesit janë njoftuar me vendimin që MASHT mori për shfuqizimin e vendimit të djeshëm të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës, për shkarkimin e rektorit.

Pasi që u njoftuan me vendimin e MASHT protestuesit filluan të shpërndahen.

Gazeta Fjala sjell foto nga fillimi i protestës.

protesta

protesta 1

protesta 2

protesta 3

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shperndahen-protestuesit-pasi-qe-njoftohen-me-vendimin-e-masht/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala