Shpenzime marramendëse për mbrojtjen e të akuzuarve

Autori:Zekirja Shabani

Shpenzimet për mbrojtjen e të akuzuarve potencial që do të gjykohen nga Gjykata Speciale do të jenë marramendëse.  Kështu ka bërë të ditur para deputetëve Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuqi.

Ai ka thënë se do ti shqyrtojnë mundësitë dhe brenda një kohe Ministria e Drejtësisë do të bëj një komision dhe do të dërgoj në Qeveri propozimet për buxhetin.

Tani për tani, sipas tij, nuk dihet sakt shuma e buxhetit për mbrojtjen e të akuzuarve./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shpenzime-marramendese-per-mbrojtjen-e-te-akuzuarve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala