Shpend Ahmeti ua arsyeton mungesat nxënësve (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Prishtinë, sot nuk kanë zhvilluar ose kanë zhvilluar pjesërisht mësim, pasi kanë dalë nëpër rrugët e kryeqytetit për të festuar kualifikimin e përfaqësueses së Shqipërisë në futboll, për në “Euro 2016”.

Ata janë pritur edhe nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili ndër të tjera ka arsyetuar edhe mungesën e tyre në mësim.

“Kryetari, Shpend Ahmeti ndan disa çaste feste me nxënësit e Prishtinës, të cilët po e festonin kualifikimin e kombëtares”.

“Edhe pse normalisht do të duhej të ishin në shkollë, në rrethana të jashtëzakonshme edhe mungesat janë të jashtëzakonshme!”, ka shkruar Ahmeti në Facebook. /lajmi.net

aaa

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shpend-ahmeti-ua-arsyeton-mungesat-nxenesve-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala